Будівельна галузь України ВАРТІСТЬ БУДІВНИЦТВА. Ціноутворення. Кошторисне нормування. Проектна документація. Експертиза.

ЦІНОУТВОРЕННЯ В БУДІВНИЦТВІ – ВОЄННІ ЗМІНИ. ВАРТІСТЬ БУДІВНИЦТВА.
Кошторисні норми - зміни. Вартість проектних, вишукувальних робіт, експертизи та ін.  Проектна документація. Експертиза.

! ВЕБІНАР !! ВЕБІНАР !! ВЕБІНАР !

 

23 червня 2022р.

 

Вартість участі у вебінарі (ОN-LINE)2350 грн. без ПДВ (можлива оплата з ПДВ)

ЗМІНИ 2021/2022. Відновлення пошкоджених об’єктів. Нормативно-правове регулювання. НАСТАНОВИ МІНРЕГІОНУ (замість ДСТУ) з визначення вартості будівництва.
      КОШТОРИСНІ НОРМИ І НОРМАТИВИ. ЦІНОУТВОРЕННЯ.
 Нова практика визначення вартості будівництва на всіх стадіях інвестиційного процесу. Індивідуальні ресурсні кошторисні норми. Кошторисні норми підприємств. Перерахування кошторисної документації.
      ПРОЕКТНА ДОКУМЕНТАЦІЯ : зміни «Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи».
   Зміни у складі дефектного акту, пояснювальної записки та кошторисної документації. «Склад та зміст проектної документації на будівництво» - нові вимоги до складу та змісту.
      ДП «УКРДЕРЖЕКСПЕРТИЗА». ЕКСПЕРТИЗА В БУДІВНИЦТВІ. ЗМІНИ. 

 

Семінар проводять:

Судовий експерт.


Відомий фахівець з питань експертизи.

 

Програма:

Блок 1.   Організація  та виконання першочергових робіт з відновлення пошкоджених внаслідок бойових дій будівель та споруд

1.Нормативно-правове регулювання.«Порядок виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії рф, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд». Постанова КМУ від 19 квітня 2022 р. № 473.

2. Зміни до «Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва». Постанова КМУ від 5 квітня 2022 р. № 423

3. «Методика обстеження будівель та споруд, пошкоджених внаслідок надзвичайних ситуацій, бойових дій та терористичних актів». Наказ Мінрегіону від 28 квітня 2022 року № 65.

4. Зміни до «Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи». Постанова КМУ від 19 квітня 2022 р. № 470.

5. «Настанова з визначення вартості робіт з оцінки технічного стану та експлуатаційної придатності об’єктів». Наказ Мінрегіону від 30 квітня 2022 року № 67.

6. «Порядок виконання робіт з демонтажу об’єктів, пошкоджених або зруйнованих внаслідок... воєнних дій...». Постанова КМУ від 19 квітня 2022 р. № 474.

7. Механізм проведення комісійних оглядів для об’єктів з незначними пошкодженнями. «Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій». Наказ Держбуду України від 17 травня 2005 №76.

8. ФІКСАЦІЯ РУЙНУВАНЬ для ліквідації наслідків бойових дій та відновлення інфраструктури.  населених пунктів в умовах воєнного стану. Роз’яснення.

 

Блок 2.   ЗМІНИ В ЦІНОУТВОРЕННІ 2021/2022. 

1. Настанови МІНРЕГІОНУ (на заміну ДСТУ). Зміни кошторисних норм.     

 - Наказ Мінрегіону «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві» № 281 від 1.11.2021 року (чинний з 9.11.2021).

- Наказ Мінрегіону від 30.04.2022 року № 67.

- «Настанова з визначення вартості будівництва» + Зміна №1.

- «Настанова з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації».

- «Настанова з розроблення ресурсних елементних кошторисних норм».

- «Настанова з визначення вартості наукових та науково-технічних робіт».

- «Настанова з визначення вартості проведення робіт з оцінки технічного стану та експлуатаційної придатності об’єктів будівництва».

2. Настанови є обов’язковими для визначення вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії (державні кошти). Застосування цієї Настанови при будівництві об’єктів із залученням інших джерел фінансування обумовлюється договором.

3. Нові правила та підходи: тендери, заробітна плата, Нормативи…

4. Основні правила застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення у будівництві.

5. ЗАМОВНИКИ:

- Можуть формувати відомість обсягів робіт за міжнародними системами вимірювання.

- Коди й назви видів робіт. Цінова політика.

6. ПРОЕКТУВАЛЬНИКИ:

- Обчислюють вартість проектно-вишукувальних робіт за 3-ма методами (відсотковий, калькуляційний, із використанням збірників цін).

- У залежності від зміни складових вартості (у т.ч. трудових та матеріально-технічних ресурсів).

- Можливість  передбачати, зокрема, кошти на проведення аудиту безпеки автомобільних доріг та оцінку впливу на довкілля у зведеному кошторисному розрахунку.

7. ПІДРЯДНИКИ можуть формувати тверду договірну ціну з використанням укрупнених показників вартості робіт на одиницю виміру певного виду роботи:

- Витрати на заробітну плату робітників-будівельників.

- Витрати на експлуатацію будівельних машин та механізмів.

- Витрати на будівельні матеріали, вироби та комплекти (конструкції).

- Загальновиробничі та адміністративні витрати.

- Інші роботи та витрати (у тому числі кошти на покриття витрат, пов’язаних з інфляційними процесами).

8. Пакет документів по ціноутворенню, проектуванню та ін..

- Державні кошторисні норми.

- Галузеві кошторисні норми.

-  Кошторисні норми підприємств.

- Індивідуальні кошторисні норми.

9. Повноваження Мінрегіону.

- Зміна ст. 7 Закону "Про ціни і ціноутворення".
Формування, розроблення та затвердження кошторисних норм та нормативів з ціноутворення у будівництві, визначення порядку їх застосування, перевірка дотримання цих норм та нормативів при обчисленні вартості будівництва об’єктів, здійснюється Мінрегіоном

- Зміна ст. 17 Закону «Про інвестиційну діяльність».
Вартість будівництва визначається на підставі затверджених Мінрегіоном, кошторисних норм і нормативів з ціноутворення у будівництві….

 

Блок 3.  ВИЗНАЧЕННЯ ВАРТОСТІ БУДІВНИЦТВА. Кошторисне нормування у будівництві.

1. ПОРЯДОК ВИЗНАЧЕННЯ ВАРТОСТІ БУДІВНИЦТВА на різних етапах інвестиційного процесу.

- Визначення вартості об’єкта будівництва на етапі складання інвесторської кошторисної документації.

- Інвесторська кошторисна документаціяДоговірна ціна. Розрахунки за обсяги виконаних робіт, у т.ч. порядок обчислення маси прибутку, розрахунку коштів, необхідних на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, ризиків учасників будівництва, інших витрат, які враховуються у зведеному кошторисному розрахунку (на зведення розбирання титульних тимчасових будівель та споруд, утримання служби замовника тощо).

- Визначення вартості об’єкта будівництва при складанні ціни пропозиції учасника процедури закупівлі (договірної ціни).

- Визначення вартості виконаних робіт та витрат.

2. Індивідуальні ресурсні кошторисні норми підприємств. Порядок розробки, погодження, затвердження та застосування індивідуальних ресурсних кошторисних норм та кошторисних норм підприємств при визначенні вартості будівництва. В т.ч. які відсутні в діючій базі.

3. Перерахування кошторисної документації, пов’язаного зі зростанням вартості матеріальних ресурсів.

4. Концептуальні засади механізму визначення вартості будівництва об’єктів інфраструктури з урахуванням змін в системі ціноутворення.
5. Особливості визначення вартості робіт з реконструкції та ремонту будинків і споруд, ремонту обладнання та устаткування.
6. Об'єкти-аналоги. Правила складання та використання.

 

Блок 4.  Настанова з визначення вартості будівництва (На заміну ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва»)

1. Новий Порядок визначення вартості будівництва та аналіз проблемних питань.

2.Розрахунок кошторисної заробітної плати.                
3.Моніторинг цін на будівельні матеріали.

4. Визначення вартості експлуатації будівельних машин і механізмів.

5. Основні новації документів Настанови передбачають:

- Методичні підходи визначення вартості поточного ремонту та експлуатаційного утримання. 

-  Чітко встановлений механізм визначення вартості утримання служби замовниказдійснення технічного нагляду та інжинірингових послуг, які надаються при реалізації проектів будівництва.

- Чітко визначений порядок відображення коштів.

- Значне спрощення формування договірної ціни.

- можливість проводити взаєморозрахунки за виконані роботи з використанням міжнародно визнаних форм звітування.

- Перехідні контракти.

6. Ключові критерії при прийнятті виконаних робіт: якість. Строки. Обсяги та відповідність проєктний документації.

7. Зменшення кількості документів.

8. Утримання служби замовника, технагляду, інженер-консультанта.

 

Блок 5.  ВИЗНАЧЕННЯ ВАРТОСТІ  проектно-вишукувальних робіт та експертизи на будівництво (На заміну ДСТУ Б Д.1.1-7:2013 «Правила визначення вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації»)

1. Порядок застосовується при визначенні вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво:

- Під час планування витрат.

- Під час розрахунку кошторисної вартості.

- ціни пропозиції учасника процедури закупівлі.

- З урахуванням договірної ціни

- При проведенні взаєморозрахунків за обсяги виконаних робіт.

2. Новий розділ: Визначення вартості проектно-вишукувальних робіт на етапі планування коштів.

3. Визначення кошторисної вартості проектно-вишукувальних робіт шляхом:

- Застосування усереднених відсоткових показників вартості проектних робіт до вартості будівельних робіт, а для об’єктів виробничого призначення з урахуванням вартості устаткування.

- Нормативним методом за наявності нормативів.

- Калькуляційним методом на підставі калькулювання витрат.

4. Нова формула розрахунку коефіцієнту збільшення вартості проектних робіт для актуалізації відсоткових, усереднених показників, приведення в поточний час.

5. Індекс для визначення кошторисної вартості проектно-вишукувальних робіт прямопропорційно пов’язаний із показниками кошторисної вартості в розрахунку на 1 людино-день, уточнюється розрахунком за умови, що прийнята середньомісячна заробітна плата відрізняється від  7800 грн. для розряду складності робіт у будівництві 3,8. Коефіцієнт збільшення вартості проектних робіт розраховується за оновленим Додатком Л (що був у ДСТУ Б Д.1.1-7).

- У випадку відсутності вихідних даних попереднього періоду для розрахунку, можливе визначення кошторисної вартості в розрахунку на 1 людино-день у грн/дн. за НОВОЮ формулою.

6. Розрахунок вартості виконується на підставі структури витрат, що склалися у проектувальника за відповідний період.

7. Можливе врахування коштів у складі ціни пропозиції на відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням додаткових робіт (збір вихідних даних, підготовка перед проектних матеріалів, проведення аудиту безпеки, виконання функцій замовника експертизи проектної документації тощо).

8. Нові, раніш відсутні, усереднені відсоткові показники вартості проектних робіт для об’єктів СС1.

9. Вартість проектування позакласних мостів (аркових, вантових тощо). У разі відповідного обґрунтування може визначатися за окремими розрахунками проектної організації.

10. Оновлені форми документів.

11. Приклади розрахунків.


Блок 6.  ВИЗНАЧЕННЯ ВАРТОСТІ НАУКОВИХ ТА НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ РОБІТ, в т.ч. і науково-технічний супровід.

 

Блок 7.  ПРОЕКТНА ДОКУМЕНТАЦІЯ – ВИМОГИ ДО СКЛАДУ ТА ЗМІСТУ.  Проектування та Кошторисне ціноутворення.

1. Проектування та експертиза проектів будівництва.

2. Зміни до «Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи»:

- можливість розроблення проекту будівництва у складі Дефектного акту, Пояснювальної записки та Кошторисної документації.

- Можливість здійснення Проектів будівництва з капітального ремонту об’єктів (незалежно від класу наслідків (відповідальності), пошкоджених в результаті воєнних дій у складі дефектного акту.

- Постанова Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 470.

3. Дефектні акти.

- У дефектному акті визначаються: фізичні обсяги робіт, пояснювальна записка, в якій зазначаються умови виконання робіт та кошторисна документація.

- Рішення щодо обсягу проектної документації – приймається головним архітектором проекту та/або головним інженером проекту за погодженням із замовником, що зазначається у завданні на проектування.

- Дефектні акти розробляються на підставі Звіту за результатами обстеження.

- Форма дефектного акту - додаток 29 до КНУ «Настанова з визначення вартості будівництва» (наказ Мінрегіону від 01.11.2021 № 281).

4. Кошторисна документація у складі проекту капітального ремонту розробляється відповідно до Настанови. Вартість поточного ремонту визначається на підставі обґрунтованих трудових та матеріально-технічних ресурсів та їх вартості, обчисленої у поточному рівні цін. Для визначення вартості таких робіт за рішенням замовника можуть використовуватись положення Настанови.

5. Особливості складання кошторисної документації при коригуванні проектної документації.

6. НАСТАНОВА ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПЕРТИЗИ ПРОЕКТНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ НА БУДІВНИЦТВО.

7. «СКЛАД ТА ЗМІСТ ПРОЕКТНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ на будівництво».

-Види будівництва. Неузгодженість щодо «технічного переоснащення».

- Проектна документація, її склад та зміст.

- Порядок розроблення проектної документації об’єктів в розрізі дій сертифікованих інженерів-проектувальників.

- Наказ № 45 МінрегіонуЗакон №1817, Закон №2020, ПКМ №327, зміна № 8 та № 11 до кваліфікаційних характеристик.

- Зміни до Постанови КМУ №560 «Порядок затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи».

8. Правила визначення вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво.

9. Приклади розрахунків вартості проектних, вишукувальних, геодезичних робіт в розрахунку на один людино-день.

10. Розподіл вартості проектних робіт:

- По окремих стадіях проектування.

-Між виконавцями окремих розділів проектної документації.

- Вартість проектування капітального ремонту.

-Обґрунтування фактичних витрат при розрахунку вартості проектних робіт.

11. Науково-технічний супровід у будівництві:

- Як механізм вирішення питань невнормованих законодавством, хто може виконувати.

- Вартість науково-технічного супроводу.  Хто може виконувати.

12. Розрахунок вартості авторського нагляду: плановий і фактичний.
13. Координатор з питань охорони праці на стадії розроблення проектної документації.

14. Координатор з питань охорони праці на стадії будівництва.
15. Новий порядок визначення кошторисної заробітної плати для конкретного об’єкту будівництва («Порядок розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів»).

- Середня кошторисна заробітна плата для розряду складності:
3,8 – для будівельників та розряду; 7,0  – для проектувальників, технагляду, інженера-консультанта.

16. Вартість 1 людино проектних робіт дня. Розрахунок для різних об’єктів.

 

Блок 8. Персоніфікована професійна сертифікація відповідальних виконавців робіт.  

1. Категорії сертифікатів. Отримані до 1.01.2016р. - СС1. Нове з 1.01.2022 року.

2. Сертифікація відповідальних виконавців. Виконроби, інженери-консультанти.

3. Термін дії сертифікатів. Курси підвищення кваліфікації. Сертифікати для ГІП,    для підпису кошторисної частини проектної документації.

4. Анулювання, вилучення сертифікатів.

 

Блок 9.  НОВІ ЗМІНИ до Закону України «ПРО БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ…».

1.Удосконалення нормування.

- Підвищення якості будівельних норм. Зменшення кількості необґрунтованих вимог.

- Розширення методів встановлення будівельних норм. Вдосконалення процедури оприлюднення будівельних норм.

- Розширення кола базових організацій, що виконують функції по нормуванню.

2. Три методи нормування у будівництві:

- Розпорядчий.

- Запровадження параметричного методу (Як пріоритетного).

-Цільовий.

 

Блок 10.  ЕКСПЕРТИЗА В БУДІВНИЦТВІ.  ДП «УКРДЕРЖЕКСПЕРТИЗА».

1. «Порядок затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи». Постанова КМУ №560. Основні принципи і підходи під час проведення експертизи проектної документації на будівництво.

2. Порядок розроблення проектної документації на будівництво об'єктів. Наказ Мінрегіону № 45.

3. «Настанова з організації проведення експертизи проектної документації на будівництво». ДСТУ 8907:2019.

4. Особливості проведення експертизи проектної документації на будівництво:

- В умовах запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

- Законодавче та нормативно-правове підґрунтя.

- Проекти підготовчих робіт.

- Особливості коригування проектів будівництва.

- Проектна документація повторного використання.

5. ДСТУ 8855 «ВИЗНАЧЕННЯ КЛАСУ НАСЛІДКІВ (відповідальності) будівель і споруд» (остаточна редакція). Клас наслідків (відповідальності) об’єкта та сукупний показник класу наслідків об’єкта будівництва – комплексу. Їх різниця.

 

 

ВИЗНАЧЕННЯ ВАРТОСТІ БУДІВНИЦТВА

1. Порядок визначення вартості будівництва на різних етапах інвестиційного процесу

1.1  Визначення вартості об’єкта будівництва на етапі складання інвесторської кошторисної документації

1.2 Визначення вартості об’єкта будівництва при складанні ціни пропозиції учасника процедури закупівлі (договірної ціни)

1.3           Визначення вартості виконаних робіт та витрат

2.     Порядок розробки, погодження, затвердження та застосування індивідуальних ресурсних кошторисних норм та кошторисних норм підприємств при визначенні вартості будівництва

 

Організація  та виконання першочергових робіт з відновлення пошкоджених внаслідок бойових дій будівель та споруд (далі – пошкоджені об’єкти) регулюються такими підзаконними нормативно-правовими актами:

1.   Порядок виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд (постанова КМУ від 19 квітня 2022 р. № 473);

2.   Зміни до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва (постанова КМУ від 5 квітня 2022 р. № 423);

3.   Методика обстеження будівель та споруд, пошкоджених внаслідок надзвичайних ситуацій, бойових дій та терористичних актів;

4.   Зміни до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи (постанова КМУ від 19 квітня 2022 р. № 470);

5.   Кошторисні норми України «Настанова з визначення вартості робіт з оцінки технічного стану та експлуатаційної придатності об’єктів»;

6.   Порядок виконання робіт з демонтажу об’єктів, пошкоджених або зруйнованих внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.

 

 

Вартість участі у вебінарі (ОN-LINE)2850 грн. без ПДВ (можлива оплата з ПДВ)

Вартість участі у семінарі (в залі, м.Київ)3650 грн. без ПДВ (можлива оплата з ПДВ)

 

У вартість семінару включено:

  • навчання та консультації, відповіді на запитання;
  • забезпечення новими нормативними документами;
  • ділові аксесуари;
  • сертифікат.

ДІЮТЬ ЗНИЖКИ!

Повернутися до календаря семінарів >>

Нові зміни у будівництві в 2022р. Другий етап запровадження. Шляхи реформи: створення ДІАМ та делегування дозвільних та контрольних функцій приватним суб'єктам. ДАБІ. Відновлення архбудконтролю. Акредитація приватних суб'єктів для здійснення функцій архбудконтролю. Нові ДБН в 2022р. Старт параметричного методу нормування в 2022р. Чи буде відновлено ліцензування у будівництві. Дозвільні документи на будівництво в 2022р. Як працюють чек-листи. Як зібрати повну документацію.  Як звернутись до дозвільної системи. Коли замовник набуває право? Видача Дозволів: процедура отримання дозвільних документів на будівництво. Алгоритм, підстави відмови. Зайвий документ = підстава для відмови. Термомодернізація та енергетична сертифікація: юридичні та технічні аспекти. Земельні ділянки у будівництві. Революційні зміни у відведенні земельних ділянок для будівництва, зміні цільового призначення. Сертифікація відповідальних осіб у будівництві. Персональна відповідальність суб’єктів містобудування та її розподіл.Проектування в 2022р. Проектна документація на будівництво. Затвердження проектів будівництва. Необхідність коригування - коли спрацьовує зворотня сила Закону. Авторський контроль та інженерно - технічний нагляд у будівництві. Що робити, якщо в процесі будівництва змінюється суб'єкт. Експертиза проектів будівництва в 2022 р. Процедура забудови з порушенням ДБН. Конфліктність ДБН - що робити? Професія інженер – консультант. Технічна інвентаризація. Технічний паспорт. Нормативне регулювання відхилень площі контрольного обміру БТІ від проектних площ. Чи можна перевищити і на скільки. Вихідна документація. Містобудівні умови та обмеження. Містобудівна документація - революційні зміни. Відповіді судів на незручні питання.Кошторисне нормування та вартість будівництва. Нові зміни. Правове регулювання ціноутворення у будівництві в 2022р. Будівництво, реконструкція, експлуатація. Юридичні аспекти. Вплив реформ 2021-2022 року на юридичну практику у сфері будівництва і архітектури. Об'єкт містобудування. Об'єкт нерухомості. Об'єкт архітектури.

Замовити послугу:
Зареєструватися на семінар: 

on-line

Написати нам листа: 

 centrkonsult@gmail.com

 

Зателефонувати: 

(050) 412-22-78, (096) 404-49-31