23.06.2021г. - Налогообложение в строительстве

Форс-мажор в будівництві 
ОПОДАТКУВАННЯ будівельної діяльності. ГАЛУЗЕВА БУХГАЛТЕРІЯ. ІНВЕСТИЦІЙНІ ДОГОВОРИ, ФОРВАРДНІ КОНТРАКТИ. 
Закон України N 738-IX від 19 червня 2020 р «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій і впровадження нових фінансових інструментів»

 

23 червня 2021г.

г.Киев, ул.Михайловская, 1/3 - конференц-зал отеля "Казацкий" (ст.м. "Майдан Незалежности")

Лектор-консультант:

БІРЮЧЕНКО Вікторія Василівна - директор аудиторської фірми «МТД Аудит», сертифікований аудитор. Міжнародні професійні сертифікації з фінансового обліку: IAB, US СPA; фінансовий менеджмент і управлінський облік: програма Hock Training для сертифікації US СРА. Сертифікований фахівець з міжнародної фінансової звітності (Диплом АССА DipIFR (Rus).

 

Програма:

Бухгалтерський облік. Податок на прибуток.

1. Залучення забудовником ІСІ, керованих КУА для інвестування в будівельні проекти - вибір договірної бізнес моделі, переваги і недоліки в т.ч. з урахуванням впливу ЗУ «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки»:

  • деривативи,
  • облігації та інші ЦП договори,
  • перепродаж майнових прав, отриманих ІСІ від забудовника,
  • продаж квартир як об'єктів нерухомості із зареєстрованим на ІСІ правом власності,
  • прийом забезпечувальних платежів.

 

Вплив операцій у рамках зазначених договірних моделей на фінансовий стан і фінансовий результат діяльності ІСІ на етапах до завершення будівельного проекту, з урахуванням вимог податкового законодавства щодо обов’язкового декларування з податку на прибуток ІСІ з 1 кварталу 2021 р.

 

2. Застосування методу ступеня завершеності для підрядних будівельних компаній за нормами НП(с)БО 18  або  МСФЗ 15 - чи є відмінності: як розподілити ціну підрядного договору на обов'язки до виконання для цілей визнання доходу по МСФЗ 15, як класифікувати зобов'язання за гарантіями перед замовником - дохід майбутніх періодів або гарантійний резерв. У разі, коли ціна за виставленими на Замовника актами відрізняється від суми доходу до визнання - методологія записів у бухгалтерському обліку.

 

3. Для забудовників, які ведуть облік за МСФЗ - застосування норм МСБО 40 «Інвестиційна нерухомість» до об'єктів незавершеного будівництва, як це впливає на фінансові результати діяльності та оподаткування за періодами.

 

4. Компонент фінансування в договірній ціні споруджуваного об'єкта нерухомості, якщо забудовник звітує по МСФЗ; виділення такого компоненту, визнання фінансових доходів & витрати за періодами.

 

5. Зміни в правилах «тонкої капіталізації» п. 140.2 ПКУ з 01.01.2021 р. з урахуванням поправок в ПКУ (ЗУ №786 і № 1117) - включення витрат по кредитах у собівартість будівництва нерухомості та коригування у зв'язку з цим для розрахунку податкового прибутку у забудовників, які залучають позики для фінансування будівництва від нерезидентів.

 

6. Участь співінвестора в девелоперському проекті забудовника через обмін негрошового інвестиційного внеску (послуги, право користування землею і т.п.) на побудовані об'єкти нерухомості, як визначити вартість і врахувати операції в бухгалтерському обліку компаніям що звітують (1) за Н(П)СБО, (2) за МСФЗ.

 

7. Участь нерезидента в корпоративних правах забудовника - наслідки перепродажу таких прав іншому нерезиденту з т. зору об'єкта оподаткування податком на прибуток. Вихід юридичної особи зі складу учасників з розрахунком негрошовими коштами.

 

 ПДВ,  ПДФО.

1. Застосування пільги з ПДВ при постачанні об'єктів житлової нерухомості - аналіз судової і роз'яснювальної практики 2020 р.-1 квартал 2021 р.

 

2. Договори сервітуту, як об'єкт оподаткування ПДВ - на яку дату у землевласника виникають податкові зобов'язання при проведенні довгострокового девелоперського проекту з розрахунками в негрошовій формі.

 

3. Договори сервітуту, як об'єкт оподаткування ПДФО -  на яку дату у податкового агента виникають податкові зобов'язання  зі сплати ПДФО при довгостроковому девелоперському проекті з розрахунками в грошовій & негрошовій формі.

 

4. Податкові ризики по ПДВ, пов'язані з визначенням бази для ПДВ не нижче звичайної ціни: (1) при продажах забудовникам за цінами нижчими від ринкових (2) при поставках будівельних робіт за договірною ціною, нижчою від собівартості.

 

5. Виконання підрядником гарантійних зобов'язань по заміні або ремонту обладнання встановленого в об'єкті нерухомості - чи виникає в цьому випадку операція поставки,  як об'єкт для обкладення ПДВ.

 

6. Одночасне будівництво об'єктів нерухомості, поставки яких у майбутніх періодах обкладаються ПДВ та звільнені від ПДВ у забудовника – як розподіляти вхідний ПДВ у періодах будівництва, погляд податкових органів на застосування до таких ситуацій норм п. 198.5 і 199.1

 

7. Компенсація забудовником землекористувачу (землевласнику) орендної плати або земельного податку до завершення будівництва та після  - чи є об’єктом оподаткування ПДВ, зміни земельного законодавства з цього питання.

 

8. Управитель багатоквартирного будинку або обслуговуючий ЖБК: - прийом платежів від власників за комунальні послуги - послуга з ПДВ чи транзит оплат постачальникам. Чи може управитель приймати кошти від власників не оподатковуючи їх ПДВ і за яких умов - погляд податківців.

 

9. Зміни до декларації з ПДВ. Нові можливості по зняттю ознаки ризикованості з платника ПДВ.

 

 

Вартість участі у семінарі (м.Київ): 2900,00 грн. (Без ПДВ)

Вартість участі у вебінарі (ON-LINE): 2000,00 грн. (Без ПДВ)

 

ДІЮТЬ ЗНИЖКИ!

Вернуться к календарю семинаров >> 

Замовити послугу:
Зареєструватися на семінар: 

on-line

Написати нам листа: 

 centrkonsult@gmail.com

 

Зателефонувати: 

(050) 412-22-78, (096) 404-49-31