8.10.2021г. - Налогообложение в строительстве

ОПОДАТКУВАННЯ будівельної діяльності. ГАЛУЗЕВА БУХГАЛТЕРІЯ. ІНВЕСТИЦІЙНІ ДОГОВОРИ, ФОРВАРДНІ КОНТРАКТИ. 
Закон України N 738-IX від 19 червня 2020 р «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій і впровадження нових фінансових інструментів»

 

8 жовтня 2021г.

г.Киев, ул.Михайловская, 1/3 - конференц-зал отеля "Казацкий" (ст.м. "Майдан Незалежности")

Лектор-консультант:

БІРЮЧЕНКО Вікторія Василівна - директор аудиторської фірми «МТД Аудит», сертифікований аудитор. Міжнародні професійні сертифікації з фінансового обліку: IAB, US СPA; фінансовий менеджмент і управлінський облік: програма Hock Training для сертифікації US СРА. Сертифікований фахівець з міжнародної фінансової звітності (Диплом АССА DipIFR (Rus).

 

Програма:

Бухгалтерський облік. Податок на прибуток.

1. Інвестиційний договір, купівлі-продажу майнових прав, договір комплексної забудови укладений замовником  для залучення  від співінвестора коштів для фінансування будівництва – облік операцій у замовника та інвестора.

2. Кооператив як організатор будівництва житлової нерухомості – види внесків членів кооперативу для формування капіталу, операції з капіталом після завершення будівництва, облік операцій з фінансування будівництва, визначення дати поставки нерухомості при міні на пайовий внесок з точки зору норм ПКУ по ПДВ, чи є життя після виходу всіх учасників з кооперативу…, чи є кооператив оптимальним вибором з точки зору податкових наслідків для особи власника прав на забудову в тому числі при будівництві котеджів. 

3. Залучення замовником будівництва для організації продажів посередника ІСІ, з управителем КУА – вибір договірної моделі, переваги і недоліки з точки зору податкових наслідків для замовника, вплив на ці питання ЗУ № 738 про організовані товарні та ринки капіталів: 

  • деривативи, 
  • цільові облігації, 
  • продаж квартир як об’єктів нерухомості із зареєстрованим на ІСІ правом власності, 
  • попередні договори.

4. Кому і в яких випадках необхідно застосування спеціального стандарту «Інвестиційна нерухомість», як  впливає на фінансовий результат та розмір податкового прибутку обрана модель подальшого обліку інвестиційної нерухомості за нормами П(С)БУ, за нормами МСФЗ, вплив на оподаткування.

5. Фінансування будівництва нерухомості через відсоткові займи –  коли починати і коли припиняти  капіталізацію відсотків, на який період вона зупиняється за нормами П(с)БУ, за нормами МСФЗ, як бути при зміні класифікації підприємства з малого на середнє з точки зору норм П(С)БУ, норм МСФЗ. Податкові наслідки капіталізації відсотків з урахуванням змін в ПКУ. Рішення ВСУ щодо обов’язкового дисконтування процентних займів – як бути платникам податків. Цільові облігації чи може до них бути застосовані правила обліку фінансових інструментів за П(С)БО, МСФЗ.

6. Участь в проекті з будівництва нерухомості замовника, девелопера та/або співінвестора, розрахунки між ними в грошовій та не грошовій формі. Як визначити вартість і дати зустрічних поставок послуг та об’єктів нерухомості для цілей оподаткування. Вплив на це питання рішення ВСУ щодо дати постачання нерухомості. Порядок відображення операцій в бухгалтерському обліку компаній учасників проекту в залежності від напрямку руху грошових коштів.

7. Чи є безоплатним виконання робіт з благоустрою замовником після завершення будівництва – економічна суть та бухгалтерські інтерпретації. 

8. Емісія деривативів та/або їх викуп нерезидентом податкові наслідки для покупця резидента України при перепродажу такого деривативу з урахуванням вимог п. 141.4 статті 141 ПКУ.

9. Собівартість виробництва та дохід від реалізації як розділи облікової політики у замовника будівництва, у  підрядника будівництва – що має бути в них обов’язково визначено. На що звернути увагу з урахуванням вимог по «е-аудиту» для великих платників податків. 

10. Останні накази Мінфіну щодо змін в додатки до декларації з податку на прибуток та до нормативно-правових актів  з бухгалтерського обліку на що звернути увагу будівельним компаніям. Первинні документи в електронній формі наслідки застосування в документообігу підрядної будівельної організації. 

 

 ПДВ,  ПДФО.

1. Застосування пільги з ПДВ по п. 197.1.14  при постачанні об’єктів житлової нерухомості – чи змінилась позиція податківців, судова практика, можливі варіанти завершення проектів у випадку скасування пільги для другої поставки житла. 

2. Інші пільги з ПДВ згідно норм статті 197 та спеціальні податкові режими для  операцій з нерухомістю – порядок їх застосування замовником, підрядником будівництва.

3. Одночасне проведення пільгових та не пільгових продажів збудованих об’єктів нерухомості – визначення періоду для розрахунку ПЗ з «умовного» продажу.  Можливі підходи для розподілу вхідного ПДВ пов’язаного з будівництвом, чи слід враховувати податковий кредит отриманий до 01.07.2015 р., як бути якщо в процесі будівництва частина вхідного ПДВ була відшкодована замовнику.

4. База оподаткування не нижче звичайної ціни для підрядника будівництва, для замовників будівництва: чим здивували роз’яснення податкових органів -варіативні підходи до норми 188 статті. Ринкова ціна для збудованих об’єктів нерухомості – джерела інформації в епоху цифрової економіки.

5. Операції уступки права вимоги та факторинг з точки зору об’єкт оподаткування ПДВ, в чому різниця,  заміна сторони в договорі інвестора з замовником чи є об’єктом оподаткування ПДВ.

6. Порядок розрахунку та уплати ПДФО фізичною особою за операціями з відступлення права вимоги, за операціями міни при виході з членів кооперативу.

7. Оподаткування ПДФО операцій з інвестиційним прибутком – внесення нерухомого або рухомого майна фізичною особою до статутного капіталу Товариства або до пайового капіталу кооперативу з подальшим виходом зі складу учасників.

 

Вартість участі у семінарі (м.Київ): 3100,00 грн. (Без ПДВ)

Вартість участі у вебінарі (ON-LINE): 2400,00 грн. (Без ПДВ)

 

ДІЮТЬ ЗНИЖКИ!

Вернуться к календарю семинаров >> 

Замовити послугу:
Зареєструватися на семінар: 

on-line

Написати нам листа: 

 centrkonsult@gmail.com

 

Зателефонувати: 

(050) 412-22-78, (096) 404-49-31