10.02.2020 Агро податки

АГРО ПОДАТКИ.

ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ, ЗЕМЕЛЬНИЙ ПОДАТОК, ОРЕНДА ТА СУБОРЕНДА ПРИВАТНИХ, ДЕРЖАВНИХ ТА КОМУНАЛЬНИХ ЗЕМЕЛЬ.

 

10 лютого 2020р.

м.Київ, готель "Козацький" (ст.м."Майдан Незалежності") мапа

/на поселення в готель "Козацький" знижка 15% для учасників семінару/

 

Семінар проводять:

МАРТИНІВ Андріанна Ігорівна - Радник-експерт з питань оподаткування ряду найбільших Агрокомпаній та Агрохолдингів.
Має значний досвід у сфері податкового консультування різних сегментів бізнесу. Здійснює фінансові та земельні аудити, надає результативну правову допомогу під час податкових перевірок, особисто представляє інтереси клієнтів у судових засіданнях.
Пропонує й застосовує нестандартні рішення, креативність для ефективного захисту інтересів клієнта.
Експерт аналітичної платформи (проект USAID). Експерт групи Податкова реформа Реанімаційного пакету реформ.
Експерт "Аналітичної платформи АПК".


КІПРІЯНОВА Вікторія Юріївна - Незалежний юрист з земельних питань та нерухомості.
Консультант громадських організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування.
Спеціалізація: земельне право, агробізнес, нерухомість. Проведення земельного аудиту СГ підприємств.

Понад 7 років досвіду юр. супроводження аграрного бізнесу.
Досвід участі у робочих групах, які були створені при профільних міністерствах.

ПРОГРАМА:

 

Плата за землю у 2020 році

1. Визначаємось з термінологією: «плата за землю», «земельний податок», «орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності», «фактичний землекористувач».

2. Огляд змін щодо плати за землю, земельного податку 2019 - 2020 р.р. Повноваження органів місцевого самоврядування, територіальних громад.

3. Об’єкт оподаткування, платники. Підстави звільнення від сплати податку.

4. Ставки податку, зміни протягом року. Розрахунок податку.

5. Особливості оподаткування с/г земель, лісових земель, земель під будівлями, спорудами.

 

Оренда плата за земельні ділянки, нарахування, виплата та податки. 

1. Всеукраїнська нормативна грошова оцінка. Витяги про НГО. Офіційна позиція ДФС щодо Всеукраїнської НГО. З якого моменту розпочинаємо застосовувати Всеукраїнську НГО. Що робити з договорами оренди де вже вказана НГО, яка не відповідає Всеукраїнській. Чи впливає Всеукраїнська НГО на розмір орендної плати. Чи скасовує Всеукраїнська НГО, НГО яка була розроблена та затверджена до 01.01.2019 року. Розрахунок та виплата орендної плати за показниками старої НГО.

2. Формулювання в договорах оренди умов про розмір та форми виплати орендної плати. Фіксована чи % від НГО, що краще враховуючи перспективи та зміни законодавства. Натуральна оплата, можна чи неможна фіксувати в договорі. Підводні камені натуральної оплати. Найпоширеніші помилки, які призводять до втрати землі.

3. Обмеження щодо мінімального та максимального платежу орендної плати. Судова практика Верховного суду. Чи можна в односторонньому порядку збільшити або зменшити розмір орендної плати. Що робити, якщо Вам прийшли листи щастя щодо збільшення розміру орендної плати. Умова про перегляд орендної плати, як не потрапити в пастку: як краще сформулювати та покроковий алгоритм при ініціюванні процедури щодо її перегляду.

4. Документальне оформлення виплати орендної плати. Готівка чи безготівка. Виплата на картку. Ризики виплати орендної плати поштовими переказами. Як має бути сформульована умова про виплату орендної плати щоб це не було підставою для розірвання договору. Найпоширеніші способи розірвання договору оренди у зв’язку із порушенням умов виплати орендної плати (практика Верховного суду). Видатковий касовий ордер чи платіжна відомість на виплату готівки, що краще. Акти приймання-передачі продукції: особливості та ризики. Неналежне оформлення виплати орендної плати – підстава для розірвання договору.

5. Виплата орендної плати на майбутні періоди: можна чи не можна (особливості для державних та комунальних земель). Як правильно та без ризиків оформити виплату орендної плати на майбутні періоди : покроковий алгоритм та зразки документів.

6. Ринок землі та виплата орендної плати на майбутні періоди. Що буде коли прийде новий власник. Негативна судова практика.

7. Як самостійно не зробити недоплату, несплату орендної плати?

8. Виплати по «емфітевзисах»: наслідки відсутності документів.

9. Індексація НГО та індексація орендної плати: відмінності та особливості. Індексація на 1,756, особливості для земель державної, комунальної форми власності. Нова практика Верховного суду. Нова хвиля судових спорів: стягнення інфляційних та пені за недоплачену орендної плати: як захиститися.

10. Верховний суд. Cтавки орендної плати за державні та комунальні землі повинні відповідати пп. 288.5.1 ПКУ. Та є підставою для перегляду розміру орендної плати. Сплата земельного податку в новому розмірі виникає незалежно від внесення змін до договору оренди. Аналіз судової практики.

11. Нарахування та виплата орендної плати, податкові аспекти.

12. Натуральні коефіцієнти, як відійти? Документальне оформлення.

13. ПДВ при натуральній виплаті орендної плати: як мінімізувати.

14. Визначення бази оподаткування, нарахування та сплата ПДФО та військового збору. Випадки заниження бази оподаткування. До якого бюджету платимо ПДФО?

 

Оренда приватної, державної, комунальної землі

1. Розрахунок та виплата орендної плати для приватних земель.

2. Розрахунок орендної плати за землі державної, комунальної форми власності. Чи може орендна плата за такі землі бути нижче розміру земельного податку. Перевіряємо, чи вірно сплачували оренду плату за минулі періоди!

3. Сплата орендної плати, податків за землі фермерських господарств. Хто сплачує земельний податок за землі, які перебувають в постійному користуванні засновника фермерського господарства. Хто сплачує орендну плату за землі, які перебувають в оренді засновника фермерського господарства. Як не втратити землю та вчасно перевести її на фермерське господарство: покроковий алгоритм.

4. Ринок землі та податки: що будемо сплачувати та за які землі.

5. Державна підтримка на купівлю землі: кому та скільки?

6. Документальне оформлення виплати орендної плати за землі державної, комунальної форми власності.

7. Незареєстровані угоди по збільшенню орендної плати: практика Верховного суду!

8. Особливості виплати орендної плати за землі отримані на аукціонах, особливості, коли організатором торгів є державні підприємства, приватні компанії. Уважно читаємо договір, протокол. Гарантійні внески, ПДВ, бухгалтерські проводки.

9. Сплата орендної плати, земельного податку за землі державної, комунальної форми власності при придбанні нерухомості на таких земельних ділянках: хто платить, перехідний період, як уникнути штрафів, позиція податкових органів, судова практика Верховного суду.

10. Сплата земельного податку, якщо особа є власником нерухомості, але не набула права власності, оренди на земельну ділянку на якій така нерухомість знаходиться. Факт використання неоформленої землі. Судова практика Верховного суду.

11. Наслідки несплати земельного податку, орендної плати, як уникнути відповідальності? Аналізуємо вкрай цікаві рішення Верховного суду!

12. Чи можна відчужити право оренди на землі державної, комунальної форми власності? Чи можна відчужити право емфітевзису, суперфіцію без додаткових погоджень із власником земельної ділянки! Фінансові умови та податкові наслідки.

13. «Прихована оренда», чи можливо законно користуватися землею щодо якої неможливо укласти договір оренди, суборенди, емфітевзису? Розбір робочих схем! Оформлення первинних бухгалтерських документів, податкові наслідки.

 

Суборенда приватної, державної, комунальної землі

1. Суборенда приватної землі, розмір орендної плати, виплата, особливості для різних платників податків, в т.ч. для платників ЄП 4 група.

2. Суборенда плата за державні, комунальні землі:

  • Чи може бути вище орендної плати?
  • Чи може бути меншою, ніж орендна плата?
  • Чи може бути меншою за розмір земельного податку?

3. Суборенда плата за державні, комунальні землі та ПДВ: в яких випадках виникають додаткові податкові зобов’язання, а в яких ні. Листи ДПС, судова практика.

4. Виплата суборендної плати: документальне оформлення. Уважно читаємо договір!

5. Суборенда державної, комунальної землі в юридичної особи на загальній системі оподаткування, юридичної особи на єдиному податку, фізичної особи-підприємця, фізичної особи, особливості оподаткування, як мінімізувати негативні податкові наслідки? Судова практика.

6. Суборенда земельних ділянок державної і комунальної форми власності: хто є платником земельного податку? Нова судова практика Верховного Суду України.

 

ЄДИНИЙ ПОДАТОК 4 група: набуття, перебування та обліку

1. Набуття статусу платника ЄП 4 група: типові помилки агропідприємств! ЯК не втратити спеціальний режим!

2. Реорганізація та набуття статусу платника ЄП 4 групи!

3. Перехід на ЄП 4 групу протягом року: можна чи ні?

4. Перехід на ЄП 4 група з 3 групи.

5. Кому не вигідно застосовувати ЄП 4 групу?

6. Всеукраїнська НГО та ЄП 4 група: коли потрібно подавати та отримувати Витяги.

7. Обрахунок питомої ваги: послуги, фінансові допомоги, дотації;

8. Суборенда землі: особливості для платників ЄП 4 група;

9. Як перевірити, чи є у Вас недоплата по ЄП 4 група?

10. Бартер, фінансові допомоги, обмін земельними ділянками, шахматки, прихована оренда: наслідки для ЄП.

 

ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ

1. Критерії ризикованості скасовано! ЯК розблокувати ПН/РК: покроковий алгоритм!

2. Дати Актів про надані послуги, віднесення сум до ПК, коригування!

3. Реалізація послуг неплатникам! Реєструємо ПН/РК!

4. Затримка реєстрація ПН/РК з технічних причин: як бути?

5. Втрата посівів, насаджень: оформлення. Чи потрібно знімати ПК? Судова практика!

6. Норми природнього убутку, експортні залишки, умовний продаж!

 

Вартість участі - 2350 грн. без ПДВ (можлива оплата з ПДВ)

 

У вартість включено:

  • навчання та консультації, відповіді на запитання;
  • забезпечення новими нормативними документами;
  • кава-паузи;
  • обіди;
  • ділові аксесуари;
  • сертифікат.

ДІЮТЬ ЗНИЖКИ!

Повернутися до календаря семінарів >>

Замовити послугу:
Зареєструватися на семінар: 

on-line

Написати нам листа: 

 centrkonsult@gmail.com

 

Зателефонувати: 

(050) 412-22-78, (096) 404-49-31